Geri Dön

Haberler

Ödüllü Bulvar 216 Projesinin Güvenlik Sistemlerinde Ateksis İmzası

Gayrimenkul ve yapı tasarımı alanında bugünün ve geleceğin en iyi yapılarını belirleyen European Property Awards 2013’ten 5 farklı dalda ödülle dönen Bulvar 216 projesi Ataşehir’e prestij katıyor. Ateksis, bu prestijli ve büyük projenin seslendirme ve acil anons, yangın algılama ve kartlı geçiş sistemlerinin kurulumunu gerçekleştirdi.

 

Yangın algılama sistemi

Bosch yangın algılama sisteminde; 15 loop ve 1536 adres kapasiteli, çift kontrol ünitesine sahip FPA-5000 yangın algılama paneli ve FSM (Fire System Monitoring) yazılımı kullanıldı.

 

Yerleşim çalışmalarında tavan yapısı dikkate alındı ve sistem olası bir yangın ihbarında insanların kaçış yönlerine göre tasarlandı. Binadaki mekanik ekipmanlar da yangın algılama sisteminden kontrol edilebilmekte. Neredeyse tamamı adresli yapıya sahip olan Bosch marka ekipmanlar sisteme tanımlanarak bir kullanıcı bilgisayarı üzerinden FSM yazılımı aracılığıyla görüntülenebilmekte. Ayrıca otopark katlarında araç egzozlarından açığa çıkacak olan karbonmonoksit seviyesi de UTC marka karbonmonoksit dedektörleri ve hatlara ait olan panellerle yangın algılama sistemine bağlı bir şekilde kontrol edilmekte. Işıklı ve sesli ikaz cihazları, tüm binada yönetmeliklere uygun bir şekilde konumlandırıldı.

 

Seslendirme ve acil anons sistemi

Bosch Plena seslendirme sisteminin tercih edildiği projede, 35 bölgeye ayrı ayrı anons yapılabilmekte. Hoparlörler, hem acil anons hem de müzik yayını yapabilecek kapasiteye sahip. Olası bir yangında hoparlörün arka kısmındaki bağlantı bölümünün yangından etkilenmesini geciktirmek amacıyla koruyucu kapaklar kullanıldı. Projede tavan yapıları dikkate alındı ve uygun hoparlörler kullanıldı. Kullanılan hoparlörlerin homojen ve anlaşılabilir bir ses seviyesine ulaşmasını sağlamak amacıyla belirli bölgelerin kontrolleri yapıldı.

 

Kartlı geçiş sistemi

Bosch kartlı geçiş sisteminde, otopark katlarındaki fotoselli kapılar ve katlardaki yangın güvenlik kapıları kontrol edilmekte. Kart okuyucular ve manyetik kilitler, acil durumda yangın sisteminden gelecek bir bilgi ile kontrol edilmekte. Tüm sistemler koordineli olarak hareket ettiğinden, olası bir güvenlik açığı ihtimali ortadan kaldırıldı.

 

Bulvar216 hakkında

41.000m2 alan üzerine kurulu olan Bulvar 216, ofis katlarının bulunduğu karma bir AVM & Ofis projesi. 600 araçlık çok katlı kapalı otoparkı bulunmakta. Tüm ana yollara yakın merkezi konumu ve metro çıkışlarına olan yakınlığı, ulaşım sorununu ortadan kaldırıyor.

 

Bulvar 216 Ofis & AVM’nin kuzeyinde Ataşehir Mimar Sinan Camii ve Finans Merkezi, batısında rezidanslar ve Ülker Sports  Arena, doğusunda binaya birleşik dinlenme alanları, güneyinde Ataşehir Bulvarı, yerel park ve rezidanslar bulunuyor.

« Erbil\'deki Rudaw TV Stüdyoları\'nın Kurulumu Ateksis Tarafından Gerçekleştirildi

Ütopya başladı! »

Online Mağazamızı Ziyaret Edin Ateksis on Facebook Ateksis on Twitter Ateksis on Google+ Ateksis on LinkedIn
 • Şubelerimiz (Tümü)»
 • İstanbul / Türkiye
      +90 (216) 425 99 66 (pbx)
 • Ankara / Türkiye
     +90 (312) 443 0866 (pbx)
 • Moskova / Rusya
     +7 (495) 269 9228
 • Bakü / Azerbaycan
     +(994) 124971213
 • ABD / New Jersey
     +1 (201) 340 26 55