Geri Dön

Haberler

Ateksis, AVM projelerine Sancaktepe’nin gözdesi Metrogarden’ı da ekledi.

Tüm IP CCTV sistemi, seslendirme ve acil anons sistemlerinin kurulumu Ateksis tarafından yapılan Metrogarden Alışveriş Merkezi 4 Eylül tarihinde açıldı.

Ateksis alışveriş merkezi projelerine 2013 yılında tamamlanan Axis AVM’den sonra, Suryapı ile sürdürülen iş ortaklığı Metrogarden AVM ile devam etmektedir. Yangın algılama sistemi, IP CCTV sistemi, seslendirme ve acil anons sistemlerinin kurulumu yapılan Metrogarden Alışveriş Merkezi 4 Eylül tarihinde açılmış bulunmaktadır.

80.000 metre kare inşaat alanına kurulan ve yaklaşık 150 mağazayı barındıran bu alışveriş merkezi, içerisinde bulunan 10 salonlu sinema ve fitness merkezi ile çevredeki insanlar için büyük olanaklar sağlamaktadır. Ayrıca yapımı süren Üsküdar-Ümraniye metro hattının tamamlanması ile bulunduğu konum itibariyle değerini de katlayacaktır.

Projenin elektrik tarafını yüklenen Elist Mühendislik firmasıyla birlikte, Ateksis teknik personelleri yukarıda belirtilen zayıf akım sistemlerinin saha kurulumlarını ve devreye alımını tamamlamış bulunmaktadır. 

Tüm sistemlerin Bosch marka olarak kurulduğu ve entegrasyonun sağlandığı bu projenin yangın algılama sisteminde; 30 loop 2560 adres kapasiteli ana panelin yanısıra; LCW, MACFIT, Bimeks ve Defacto mağazalarının kendi panelleri bulunmaktadır. Tüm paneller arasında haberleşme sağlanmıştır. Ayrıca yangın algılama sistemi grafik izleme yazılımı ile izlenmekte ve kontrol edilmektedir.

Alışveriş merkezinin güvenliği için tesis edilen IP tabanlı CCTV sisteminde; 121 adet kamera bulunmaktadır. Tüm giriş-çıkış noktaları, asansör girişleri, koridorlar, yemek alanı, teras ve otopark içi bu kameralar yardımıyla 24 saat izlenmektedir. Ayrıca alışveriş merkezi çevresinde Bosch’un yeni teknolojisi gece performansı üst düzey olan Starlight serisi kameralarla dış güvenlik sağlanmaktadır. Güvenlik personelinin devamlı bulunduğu alanda tüm kameraların görüntülendiği bir izleme noktası oluşturulmuştur.

Seslendirme ve acil anons sistemi; Bosch’un Plena serisinin kontrol ve genişleme ünitesi ile Bosch marka 1000W ve 480W amfilerle kurulmuştur. Sistem 30 zone olarak tasarlanmıştır. LC3 serisi hoparlör akustik hücreleriyle birlikte genel alanlarda tesis edilmiştir. Ayrıca projektör tipi LBC-3941 hoparlörler, kolon tipi hoparlör kullanımı uygun olan yerlerde kullanılmıştır. Mağaza içlerinde acil anons anında müzik yayınının kesilmesi için gerekli yangın modülleri bulunmaktadır. Bu sayede acil bir durumda müzik yayını devre dışı kalıp acil anons devreye girmektedir.

« Bosch Güvenlik Sistemleri’nden Ateksis’e “En Büyük Müşteri” ödülü

Ateksis Dakar Uluslararası Kongre Merkezi’nde! »

Online Mağazamızı Ziyaret Edin Ateksis on Facebook Ateksis on Twitter Ateksis on Google+ Ateksis on LinkedIn
 • Şubelerimiz (Tümü)»
 • İstanbul / Türkiye
      +90 (216) 425 99 66 (pbx)
 • Ankara / Türkiye
     +90 (312) 443 0866 (pbx)
 • Moskova / Rusya
     +7 (495) 269 9228
 • Bakü / Azerbaycan
     +(994) 124971213
 • ABD / New Jersey
     +1 (201) 340 26 55