Haberler

Erler Film, Opsigate ile Tüm Film Arşivini Dijitale Taşıyor

Erler film, Ateksis’ten alımını gerçekleştirdiği Opsigate sistemi sayesinde kayıtlara kolaylıkla ulaşabilecek ve kayıtların server üzerinde kapladığı yerin düşük olmasıyla da olası yavaşlamaları ve kayıpları en aza indirgeyebilecek.


Sony Profesyonel tarafından uzun soluklu çalışmaların ürünü olarak geliştirilen OPSIGATE’in bilgi varlıklarının işleniş biçimini tamamen değiştirmesiyle şirketlerin iş yapış şekillerinin de yeniden tanımlandığını vurgulayan Sony Profesyonel Avrupa OPSIGATE İş Grubu Başkanı Akihisa Obara, 'Geniş çapta kullanılan internetin ve WEB 2.0 uygulamalarının teknolojik gelişimleri sayesinde iletişim aracı olarak içerik dağıtımının kullanımı ve diğer portallarla harmanlanması gittikçe daha da popüler hale geliyor. Ayrıca, B2B için sosyal ağ servisi henüz bir çözüm üretemedi. OPSIGATE bu ihtiyacı, içeriği depolayarak ve kullanımını kolay bir şekilde dağıtarak karşılıyor. Sony Profesyonel yeni bir iletişim çağının kapılarını açıyor. Çünkü, OPSIGATE çözümümüz, bilgi varlıklarının işleniş biçimini tamamen değiştiriyor.'


3 adet ingest istasyonunun olduğu sistemde her biri analog, firewire, SDI girişler sayesinde kaset ortamında saklanılan verilerin sayısal ortama aktarımı sağlanıyor. Dijital ortama (DVD, harici disk vb) daha önce aktarılan içerik Opsigate sistemine herhangi bir çevrim yapılmaksızın dosya kopyalamayla dahil edilebiliniyor. Opsigate’in web tabanlı olması nedeniyle sınırsız sayıda kullanıcı yetkisi dahilinde kataloglama ve sorgulama yapabiliyor.


Ayrıca Opsigate sistemine entegre edilmiş Apple Final CUt Studio 7 sistemiyle arşivdeki içeriğin yeniden kurgulanması ve farklı ortamlara (DVD, Kaset de dahil) aktarılması sağlanıyor. OPSIGATE bütün içeriğin orijinal doküman formatını hiç değiştirmeden çalışıyor ve içerik metadata arama faaliyetlerine destek amacıyla kullanılabiliyor. Ayrıca, kayıt esnasında otomatik olarak oluşturulan düşük çözünürlüklü kopyalar (proxy) içeriğin hızlı ve kolay izlenmesini sağlıyor. Saklanan içeriğe, ekstra ek istemci yazılımı yüklemesi gerekmeden, CE cihaz tabanlı bir web tarayıcısı üzerinden erişilebiliyor ve içerik üzerinde inceleme yapılabiliyor. Birçok bilgiyi paylaşmayı ve görmeyi mümkün kılan Sony Profesyonel’in OPSIGATE çözümü, bilgi varlıklarını işlemek için en etkili yolu tek başına sunuyor.

« TRT Çocuk, Full HD Sanal Stüdyo

Erbil\'deki Rudaw TV Stüdyoları\'nın Kurulumu Ateksis Tarafından Gerçekleştirildi »

Online Mağazamızı Ziyaret Edin